Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Hesaplama
SGK Hesaplamaları
Emeklilik Hesaplama Askerlik Borçlanması Hesaplama Doğum Borçlanması Hesaplama Yurt Dışı Borçlanması Hesaplama Doktora Borçlanması Hesaplama Stajyer Avukatlık Borçlanması Hesaplama Fahri Asistanlık Borçlanması Hesaplama Diğer Emeklilik Borçlanması Hesaplama İşsizlik Maaşı Hesaplama
Sağlık Hesaplamaları
Doğum Tarihi Hesaplama Yaş Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Vücut Kitle Endeksi Hesaplama Günlük Su İhtiyacı Hesaplama Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Yumurtlama (Ovulasyon) Dönemi Hesaplama Sigara Maliyeti Hesaplama Adet Günü Hesaplama Gebelik Hesaplama
Matematiksel Hesaplamalar
Yüzde Hesaplama Kâr Hesaplama Zarar Hesaplama İndirim Hesaplama Zam Hesaplama Faiz Hesaplama Basit Faiz Hesaplama Bileşik Faiz Hesaplama Standart Sapma Hesaplama Faktöriyel Hesaplama Permütasyon Hesaplama Kombinasyon Hesaplama Desi Hesaplama Alan Hesaplama İnç Hesaplama Mil Hesaplama Altın Oran Hesaplama Rasgele Sayı Hesaplama
Muhasebesel Hesaplamalar
Gecikme Zammı Hesaplama Vergi Gecikme Faizi Hesaplama KDV Hesaplama KDV Tevkifatı Hesaplama Serbest Meslek Makbuzu Hesaplama Gelir Vergisi Hesaplama Brütten Net Hesaplama Netten Brüt Hesaplama Kıdem Tazminatı Hesaplama İhbar Tazminatı Hesaplama Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Yıllık İzin Hesaplama Yıllık İzin Ücreti Hesaplama
Eğitim Hesaplamaları
Ders Notu Hesaplama Lise Mezuniyet Puanı Hesaplama Lise Ders Puanı Hesaplama Lise Yılsonu Başarı Puanı (YBP) Hesaplama Lise Sınıf Geçme Hesaplama Lise Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 8. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 7. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 6. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf Hazırlık (Yabancı Dil Ağırlıklı) Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 4. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 7. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 6. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama Üniversite Not Ortalaması Hesaplama Vize Final Ortalama Hesaplama Okula Başlama Yaşı Hesaplama
Sınav Puanı Hesaplamaları
OBP Hesaplama DGS Puan Hesaplama ALES Puan Hesaplama TUS Puan Hesaplama DUS Puan Hesaplama YDS Puan Hesaplama ÖYP Puan Hesaplama İSG Puan Hesaplama KPSS Puan Hesaplama EKPSS Puan Hesaplama DİB MBSTS Puan Hesaplama PYBS Puan Hesaplama JANA Puan Hesaplama Ehliyet Sınavı Puan Hesaplama
Dilbilgisi Hesaplamaları
Kelime Sayısı Hesaplama Parmak Alfabesi Hesaplama
Diğer Hesaplamalar
Zekat Hesaplama Şafak Hesaplama Saat Kaç Hesaplama Saat Farkı Hesaplama Burç Hesaplama Klima BTU Hesaplama Sütyen Bedeni Hesaplama Şifre Hesaplama MD5 Hesaplama HTML Renk Kodu Hesaplama Tarih Hesaplama İş Günü Hesaplama Kaç Gün Oldu Hesaplama Kaç Gün Kaldı Hesaplama İki Tarih Arasındaki Gün Sayısını Hesaplama

Şifre Hesaplama

Aşağıdaki şifre hesaplama aracına şifreyi kullanacağınız servisin, şifreniz için izin verdiği karakter uzunluğunu ve karakter türlerini girdikten sonra hesapla butonuna basınız. Sistem gerekli hesaplamaları yaparak sizin için 5 farklı şifre üretecektir. Bu şifrelerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Tüm hesaplama sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız. 

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

Hesaplama aracını kullandıktan sonra kafanıza takılan bir çok sorunun cevabını sayfanın aşağısında bulunan tartışma bölümünde bulabilir, dilerseniz sizde yorum bırakabilirsiniz. 
Şifre Hesaplama Formu
* Şifre Uzunluğu:
Örn. 8
Küçük Harfler:
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Büyük Harfler:
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
Sayılar:
0123456789
Diğer Karakterler:
;,:.-_()%^&+!{}?@
* Doldurulması zorunlu alanlar

Şifre seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Bilgisayarların hayatımızdaki önemi her geçen gün biraz büyüyor. öyle ki artık gerek özel yaşantımızda gerekse de iş hayatımızda yolumuz muhakkak bilgisayarlardan geçiyor. E-Postalarımızdan, sohbetlerimize, sosyal ağ hesaplarımızdan, dosyalarımıza kadar bilgisayarlarla yaptığımız tüm işlemlerimizde de en çok dikkat etmemiz gereken şey, güvenliğimizi sağlama almamız. Güvenliğimizi sağlayabilmemizin ilk ve en önemli adımı da kullandığımız şifrelerden geçiyor.

Her ne kadar yıllardan beri 'şu şifreleri sakın kullanmayın' temalı bir sürü makale, haber ve hatta akademik yazılar kaleme alınmış olsa da maalesef halen değişen bir şey yok. Bu kanıya varmamızın sebebi ise çeşitli güvenlik firmaları tarafından her yıl yayınlanan 'en kötü şifreler' listesinde yer alan parolaların neredeyse hiç değişmemesi. 2013 yılının en kötü şifrelerine baktığımızda da tablo aynı. Neredeyse tüm şifrelerin geçmiş yıllarla aynı olduğunu görüyoruz sadece sıralamalar değişmiş. örneğin 2012 yılının en kötü şifresi olan password (parola) yerini 123456″ya bırakarak ikinciliğe gerilemiş.

EN KÖTÜ ŞİFRELER

1. 123456

2. password

3. 12345678

4. qwerty

5. abc123

6. 123456789

7. 111111

8. 1234567

9. iloveyou

10. adobe123

11. 123123

12. admin

13. 1234567890

14. letmein

15. photoshop

16. 1234

17. monkey

18. shadow

19. sunshine

20. 12345

21. password1

22. princess

23. azerty

24. trustno1

25. 000000    

İyi bir şifre nasıl olur? Nelerden kaçınmalıyız?

Bir kere şifremizi belirlerken ilk yapmamız –daha doğrusu yapmamamız- gereken şey çok kullanılan kelime veya evrensel sembollerden kaçınmamız.

Yine benzer şekilde bizi tanıyanların rahatlıkla tahmin edebileceği tüm 'klişelerden' uzak durmamız gerek. Bu alan doğumgünümüzden tutun, telefon numaramıza, tuttuğumuz takıma veya hayatımızdaki önemli kişilere kadar oldukça geniş bir çapa yayılıyor.

Yukarıdaki listede de gördüğümüz gibi başta ardışık rakamlar olmak üzere her türlü rakamı da kullanırken 'aralara serpiştirme' yolunu izlemeliyiz.

Keza e yerine € kullanmak gibi kolaylıkla kırılabilir sembollerden de uzak kalmamız gerekiyor.

Yapmamız Gereken ilk şey şifremizin en az 7-8 haneli bir uzunluğa sahip olması. Harfleri ve rakamları bir arada kullanmalı dahası dizilimi büyük harf/küçük harf karışık şekilde yapmalıyız.

Şifrelerde boşluk veya alt çizgi kullanımı da tahmini veya kırılmayı önlemekte büyük işe yarar.

Her şeyden önemlisi ise kesinlikle farklı hesaplarımız için farklı parololar belirlememiz. örneğin 3 farklı e-posta adresimiz varsa hepsinin de parolası farklı olmalı. Aksi halde ne olacağı malum.

Peki ya Unutursak…

Zaten eğer yukarıdaki önlemleri almışsanız ve halen tüm hesaplarınızın şifresini hatırlıyorsanız kendi çapınızda bir dahisiniz demektir!

Evet; yukarıdaki cümlemizden de belli olduğu üzere şifreleri hatırlama işini siz yapmayacaksınız. Bunun için edinebileceğiniz ücretli/ücretsiz bir sürü şifre yönetim programı var internette. Hatta bazıları sadece şifre yönetimini sağlamaktan öte sizin için şifre de oluşturuyor. Hatta sizin belirlediğiniz parametreler doğrultusunda şifre oluşturan yazılımlar bile mevcut. Haliyle sizin yapmanız gereken sadece şifrenizi emin ellere bırakmaktan ibaret.

Sonuç:

Tüm araştırmalar gösteriyor ki, genellikle tahmin yoluyla yapılan bireysel saldırılardan tutun da kurumsal ölçeklerdeki hack girişimlerine kadar bütün saldırı girişimlerinde her zaman ilk düşen zayıf  şifreler oluyor.

Eğer şifrenizi oluştururken sizlerle paylaştığımız bu detaylara uygun hareket ederseniz çok büyük olasılıkla güvendesiniz demektir.

Hesaplama aracını kullandıktan sonra kafanıza takılan bir çok sorunun cevabını sayfanın aşağısında bulunan tartışma bölümünde bulabilir, dilerseniz sizde yorum bırakabilirsiniz. 

Tüm hesaplama sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız. 

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

Copyright 2012 ® Her Hakkı Saklıdır.
studyocrea     web tasarım