Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Hesaplama
SGK Hesaplamaları
Emeklilik Hesaplama Askerlik Borçlanması Hesaplama Doğum Borçlanması Hesaplama Yurt Dışı Borçlanması Hesaplama Doktora Borçlanması Hesaplama Stajyer Avukatlık Borçlanması Hesaplama Fahri Asistanlık Borçlanması Hesaplama Diğer Emeklilik Borçlanması Hesaplama İşsizlik Maaşı Hesaplama
Sağlık Hesaplamaları
Doğum Tarihi Hesaplama Yaş Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Vücut Kitle Endeksi Hesaplama Günlük Su İhtiyacı Hesaplama Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Yumurtlama (Ovulasyon) Dönemi Hesaplama Sigara Maliyeti Hesaplama Adet Günü Hesaplama Gebelik Hesaplama
Matematiksel Hesaplamalar
Yüzde Hesaplama Kâr Hesaplama Zarar Hesaplama İndirim Hesaplama Zam Hesaplama Faiz Hesaplama Basit Faiz Hesaplama Bileşik Faiz Hesaplama Standart Sapma Hesaplama Faktöriyel Hesaplama Permütasyon Hesaplama Kombinasyon Hesaplama Desi Hesaplama Alan Hesaplama İnç Hesaplama Mil Hesaplama Altın Oran Hesaplama Rasgele Sayı Hesaplama
Muhasebesel Hesaplamalar
Gecikme Zammı Hesaplama Vergi Gecikme Faizi Hesaplama KDV Hesaplama KDV Tevkifatı Hesaplama Serbest Meslek Makbuzu Hesaplama Gelir Vergisi Hesaplama Brütten Net Hesaplama Netten Brüt Hesaplama Kıdem Tazminatı Hesaplama İhbar Tazminatı Hesaplama Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Yıllık İzin Hesaplama Yıllık İzin Ücreti Hesaplama
Eğitim Hesaplamaları
Ders Notu Hesaplama Lise Mezuniyet Puanı Hesaplama Lise Ders Puanı Hesaplama Lise Yılsonu Başarı Puanı (YBP) Hesaplama Lise Sınıf Geçme Hesaplama Lise Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 8. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 7. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 6. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf Hazırlık (Yabancı Dil Ağırlıklı) Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 4. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 7. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 6. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama Üniversite Not Ortalaması Hesaplama Vize Final Ortalama Hesaplama Okula Başlama Yaşı Hesaplama
Sınav Puanı Hesaplamaları
OBP Hesaplama DGS Puan Hesaplama ALES Puan Hesaplama TUS Puan Hesaplama DUS Puan Hesaplama YDS Puan Hesaplama ÖYP Puan Hesaplama İSG Puan Hesaplama KPSS Puan Hesaplama EKPSS Puan Hesaplama DİB MBSTS Puan Hesaplama PYBS Puan Hesaplama JANA Puan Hesaplama Ehliyet Sınavı Puan Hesaplama
Dilbilgisi Hesaplamaları
Kelime Sayısı Hesaplama Parmak Alfabesi Hesaplama
Diğer Hesaplamalar
Zekat Hesaplama Şafak Hesaplama Saat Kaç Hesaplama Saat Farkı Hesaplama Burç Hesaplama Klima BTU Hesaplama Sütyen Bedeni Hesaplama Şifre Hesaplama MD5 Hesaplama HTML Renk Kodu Hesaplama Tarih Hesaplama İş Günü Hesaplama Kaç Gün Oldu Hesaplama Kaç Gün Kaldı Hesaplama İki Tarih Arasındaki Gün Sayısını Hesaplama

KPSS Puan Hesaplama

    Evet değerli öğrenciler. Hepimiz hayalimizdeki işe sahip olmak istiyoruz. Kimimiz öğretmen olup gelecek nesillere bilgi birikimlerini aktarıp onları şekillendirmek isterken, kimimiz mühendis olup geleceği inşa etmek istiyor.

   Hayallerimizi gerçekleştirmek için özel sektöre yönelebileceğimiz gibi kamuyada yönelen öğrencilerin sayısı bir hayli fazla. Devlette bu sayının farkında olduğundan her yıl binlerce öğretmene, mühendise teknikere, hemşireye kısacası her meslek grubundan kişiye istihdam sağlıyor.

    Bunun içinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından sizi bir takım sınavlara tabi tutuyor. Kamuda çalışmak için temel sınavlardan olan KPSS sınavıda bu sınavlardan biri. İster 4 yıllık bir üniversite mezunu olun, ister 2 yıllık, ya da lise mezunu.     

  Eğer gerçekten çok çalışıp KPSS sınavlarına hazırlanırsanız kamuya atanmanız mümkün. Yaptığınız çalışmalarda, süreli çözdüğünüz KPSS denemelerinde en önemli şey puandır. Bu puan yerleştirmenize etki edecek en önemli kriterdir. Sınava girmeden önce denemelerden kaç doğru kaç yanlış yapıyorsunuz? Bunu aşağıdaki yorumda mutlaka belirtin. Bu sayede diğer KPSS sınavına girecek arkadaşlarınızla iletişim içinde olup birbirinize yardımcı olursunuz.

   Mutlaka sizler için hazırladığımız KPSS Lisans(P1-P121), Öğretmenlik(ÖABT)(P10-P121), Önlisans(P93), Ortaöğretim(P94),Din Hizmetleri(DHBT) (P122, P123, P124) hesaplama aracımızı aşağıdan kullanın. 

Tüm hesaplama sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız. 

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

  Hesaplama aracını kullandıktan sonra kafanıza takılan bir çok sorunun cevabını sayfanın aşağısında bulunan tartışma bölümünde bulabilir, dilerseniz sizde yorum bırakabilirsiniz.  

KPSS Puan Hesaplama Formu
* Puan Türü:
Lisans (P1 - P120)
Öğretmenlik (ÖABT) (P10, P121)
Önlisans (P93)
Ortaöğretim (P94)
Din Hizmetleri (DHBT) (P122, P123, P124)
* KPSS Düzey:
Ortaöğretim (P122)
Önlisans (P123)
Lisans (P124)
YDS:
Varsa 100 üzerinden yabancı dil puanınızı giriniz
* ÖABT Alan:
 
Doğru / Yanlış
*Genel Yetenek:
/ 60 Soru
*Genel Kültür:
/ 60 Soru
Eğitim Bilimleri:
/ 80 Soru
Hukuk:
/ 40 Soru
İktisat:
/ 40 Soru
İşletme:
/ 40 Soru
Maliye:
/ 40 Soru
Muhasebe:
/ 40 Soru
Çalışma Ekonomisi:
/ 40 Soru
İstatistik:
/ 40 Soru
Kamu Yönetimi:
/ 40 Soru
Uluslararası İlişkiler:
/ 40 Soru
ÖABT (Alan Bilgisi):
/ 50 Soru
* DHBT-1:
/ 20 Soru
* DHBT-2:
/ 20 Soru
NOT:Yanlış sayılarını boş bırakarak ve doğru sayısı kutucuklarına net sayılarınızı yazarak da KPSS puanınızı hesaplayabilirsiniz.
* Doldurulması zorunlu alanlar

    KPSS Nedir?

    KPSS devletin personel alımı için yaptığı sınavın adıdır. Kamu Personel Seçme Sınavıdır.

    KPSS Puanı Nedir?

    Kişinin sınavdan aldığı puana KPSS puanı diyoruz. Kişinin mezuniyeti, meslek grubu, girdiği sınavlara göre farklı puan türleri vardır.

    KPSS puanı hesaplama aracıyla hangi türdeki KPSS puanlarını hesaplayabilirim?

    P1 ile P124 arasındaki tüm puan türlerindeki KPSS puanlarınızı hesaplayabilirsiniz. KPSS Lisans(P1-P121), Öğretmenlik(ÖABT)(P10-P121), Önlisans(P93), Ortaöğretim(P94),Din Hizmetleri(DHBT) (P122, P123, P124) hesaplama aracımızı hemen kullanabilirsiniz.

    KPSS sınavında netler nasıl hesaplanıyor?

    Her bölümde doğru cevaplamış olduğunuz soru sayısından yanlış cevaplamış olduğunuz soru sayısının dörtte birinin çıkarılmasıyla hesaplanır. Bu şu demektir. Bilinen şekilde telaffuz edersek 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Yani sınavda hata yapma gibi bir lüksünüz yok. Mutlaka bilmediğiniz soruyu boş bırakmalısınız. Yüz binlerle yarıştığınız sınavlarda sadece doğrularınız önemli değildir. Ne kadar yanlış yaptığınızda önemlidir. Çünkü hayatta yapılan her hatanın bir karşılığı olduğu gibi sınavda da mutlaka olan doğru cevaplarınıza ve bunun sonucunda da netinize olacaktır. Bu o kadar dikkat edilecek bir konu ki gün gelecek puanının virgülden sonrası sizden yüksek olan biri sizin tercih ettiğiniz kadroya atanacaktır. Emin olmadığınız şıkkı kesinlikle işaretlemeyiniz. 

    KPSS Puanı nasıl hesaplanır?

    KPSS puanı, özel formüller ve geçmiş yıllarda uygulanan KPSS'lerdeki istatistiksel veriler kullanılarak hesaplanmaktadır.

    KPSS puanı kaç yıl geçerlidir?

    KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

    ÖABT Nedir?

    KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

    DHBT Nedir?

    Din hizmetleri alan bilgisi testi kısaca dhbt diye adlandırılan sınav daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımlarında yapmış olduğu yeterlilik sınavı yerine yapılan bir sınavdır.

    Hesaplama aracını kullandıktan sonra kafanıza takılan bir çok sorunun cevabını sayfanın aşağısında bulunan tartışma bölümünde bulabilir, dilerseniz sizde yorum bırakabilirsiniz. 

Tüm hesaplama sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız. 


Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

Copyright 2012 ® Her Hakkı Saklıdır.
studyocrea     web tasarım