Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Hesaplama
SGK Hesaplamaları
Emeklilik Hesaplama Askerlik Borçlanması Hesaplama Doğum Borçlanması Hesaplama Yurt Dışı Borçlanması Hesaplama Doktora Borçlanması Hesaplama Stajyer Avukatlık Borçlanması Hesaplama Fahri Asistanlık Borçlanması Hesaplama Diğer Emeklilik Borçlanması Hesaplama İşsizlik Maaşı Hesaplama
Sağlık Hesaplamaları
Doğum Tarihi Hesaplama Yaş Hesaplama İdeal Kilo Hesaplama Vücut Kitle Endeksi Hesaplama Günlük Su İhtiyacı Hesaplama Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Yumurtlama (Ovulasyon) Dönemi Hesaplama Sigara Maliyeti Hesaplama Adet Günü Hesaplama Gebelik Hesaplama
Matematiksel Hesaplamalar
Yüzde Hesaplama Kâr Hesaplama Zarar Hesaplama İndirim Hesaplama Zam Hesaplama Faiz Hesaplama Basit Faiz Hesaplama Bileşik Faiz Hesaplama Standart Sapma Hesaplama Faktöriyel Hesaplama Permütasyon Hesaplama Kombinasyon Hesaplama Desi Hesaplama Alan Hesaplama İnç Hesaplama Mil Hesaplama Altın Oran Hesaplama Rasgele Sayı Hesaplama
Muhasebesel Hesaplamalar
Gecikme Zammı Hesaplama Vergi Gecikme Faizi Hesaplama KDV Hesaplama KDV Tevkifatı Hesaplama Serbest Meslek Makbuzu Hesaplama Gelir Vergisi Hesaplama Brütten Net Hesaplama Netten Brüt Hesaplama Kıdem Tazminatı Hesaplama İhbar Tazminatı Hesaplama Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Yıllık İzin Hesaplama Yıllık İzin Ücreti Hesaplama
Eğitim Hesaplamaları
Ders Notu Hesaplama Lise Mezuniyet Puanı Hesaplama Lise Ders Puanı Hesaplama Lise Yılsonu Başarı Puanı (YBP) Hesaplama Lise Sınıf Geçme Hesaplama Lise Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 8. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 7. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 6. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf Hazırlık (Yabancı Dil Ağırlıklı) Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 4. Sınıf Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 7. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 6. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama 5. Sınıf İmam Hatip Ortalama ve Takdir Teşekkür Hesaplama Üniversite Not Ortalaması Hesaplama Vize Final Ortalama Hesaplama Okula Başlama Yaşı Hesaplama
Sınav Puanı Hesaplamaları
OBP Hesaplama DGS Puan Hesaplama ALES Puan Hesaplama TUS Puan Hesaplama DUS Puan Hesaplama YDS Puan Hesaplama ÖYP Puan Hesaplama İSG Puan Hesaplama KPSS Puan Hesaplama EKPSS Puan Hesaplama DİB MBSTS Puan Hesaplama PYBS Puan Hesaplama JANA Puan Hesaplama Ehliyet Sınavı Puan Hesaplama
Dilbilgisi Hesaplamaları
Kelime Sayısı Hesaplama Parmak Alfabesi Hesaplama
Diğer Hesaplamalar
Zekat Hesaplama Şafak Hesaplama Saat Kaç Hesaplama Saat Farkı Hesaplama Burç Hesaplama Klima BTU Hesaplama Sütyen Bedeni Hesaplama Şifre Hesaplama MD5 Hesaplama HTML Renk Kodu Hesaplama Tarih Hesaplama İş Günü Hesaplama Kaç Gün Oldu Hesaplama Kaç Gün Kaldı Hesaplama İki Tarih Arasındaki Gün Sayısını Hesaplama

JANA Puan Hesaplama

JANA, Jandarma Astsubaylığı için giriş sınavının adıdır. Ösym Tarafından her yıl belirli tarihler arasında yapılan Jana Sınavı, Jandarma Astsubaylık okulu eğitimlerinden yararlanmak isteyenlerin tercih ettiği sistemlerin başında yer alıyor. JANA puanınızı hemen hesaplayın.

Tüm hesaplama sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız. 

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

Hesaplama aracını kullandıktan sonra kafanıza takılan bir çok sorunun cevabını sayfanın aşağısında bulunan tartışma bölümünde bulabilir, dilerseniz sizde yorum bırakabilirsiniz. 
JANA Puan Hesaplama Formu
*Doğru Sayısı:
100 Soru
İptal Soru Sayısı:
Bilmiyorsanız boş bırakınız
* Doldurulması zorunlu alanlar

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu olarak adlandırılıp bilinen bu sınava adayların başvuru yaparak girebilmesi mümkündür. Jandarma astsubayı olmak amacıyla bireylerin öncelikli olarak belli şartları yerine getirmesi gerekecektir. Bu şartlardan bir tanesi, iki yıllık meslek yüksekokulu mezunu olmak ya da dört yıllık fakülte mezunu olmaktır. Lise ve dengi kurumlardan mezun olmuş olan bir bireyin, bu kuruma yerleşemeyeceğini bilmesi gerekir.

Ayrıca girmiş olduğu sınav, geçersiz sayılacaktır. Yazılı sınavı geçen kişilerin bundan sonra izleyeceği yol ise, mülakatları tamamlama noktasında olacaktır. Fakat bu sürecin en önemli kısmı şüphesiz olarak yazılı sınavı atlatmaktır. Bireyler, sınavı geçebilmek adına temel kurslara giderek bilgi almaktadırlar. Bununla birlikte çeşitli ders içeriklerini de takip ederek yine sınavdan geçmeyi planlamaktadır.

Zorlu bir sınav sürecini atlayan ve JANA olmaya aday bireylerin, mülakatlarda da başarı sağlaması gerekecektir. Askeriyenin sadece bu kurumunda değil, diğer kurumlarında da mülakatlar yapılmaktadır. Mesleğin içeriğinde fizik olduğundan ötürü, bireylerin fiziki güçleri de ölçülmektedir. Bundan ötürü, bireyler sağlık muayenesine sokulur ve oradan tam not alması beklenir. Ön sağlık muayenesinden geçemeyen kişiler, direk elenirler ve bir dahaki başvuruya kadar başvurma hakları bulunmayacaktır.

Ön sağlık aşamasını da eksiksiz ve tam not alarak geçen bireyler, koşu ve diğer sportif mülakatlara girecektir. Bunların içinde ise kişileri en çok zorlayacak olan şey, barfiks olacaktır. Hayatında barfiks demirine tutunmamış olan bir kişinin bu engeli geçmesi çok zor olacaktır. Nihayetinde bu engeli geçen kişileri ise sözlü mülakat beklemektedir. Bu konuda bireylerin dikkat etmesi gereken şey sabırlı ve dikkatli olma noktasında olacaktır.

Kişilere sorulan sorular sonucunda, bir siyasi tarafı olup olmadığını ya da psikolojik rahatsızlıklarının olup olmadığı tartılacaktır. Bu engeli de atlatan kişiler, kapsamlı bir sağlık muayenesine alınacaktır. Kapsamlı sağlık muayenesini de eksiksiz olarak tamamlamış kişilerin önünde artık bir engel kalmamıştır. Fakat bu konuda doktorlar, adayları ince eleyip sık dokumaktadırlar.

Geçmişte yaşamış olduğunuz bir kazadan kalan kalıcı izlerden ötürü, ya da ameliyat izinden ötürü sizi buraya almayabilirler. Kişilerin tekrar başvuru yapacağı zaman, iki defa düşünmesi tavsiye edilir. Çünkü bu tür bir sebepten elenmiş olan bir kişi tekrar girme konusunda sıkıntı yaşayacaktır. Aynı sebeplerden ötürü tekrardan elenmesi muhtemel olacaktır.

Jana sınavında hangi sorular yer alıyor?

Sınav sistemi içerisinde Atatürk ve İnkilap Tarihi dersinden 15 soru, Türk Kültür ve Medeniyetler tarihi dersinden 5 soru, Temel Yurttaşlık bilgisi dersinden 8 soru ve Türkiye Coğrafyası 12 sorular adaylara sorulacaktır. Aynı zamanda Düşünme ve muhakeme gücünü epey bir zorlamaya yardımcı olacak yetenek soruları da yer alacaktır. Testin cevaplanma süresi olarak da adaylara 120 dakika verilecektir.

Hesaplama aracını kullandıktan sonra kafanıza takılan bir çok sorunun cevabını sayfanın aşağısında bulunan tartışma bölümünde bulabilir, dilerseniz sizde yorum bırakabilirsiniz. 

Tüm hesaplama sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız. 

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

Copyright 2012 ® Her Hakkı Saklıdır.
studyocrea     web tasarım