Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Meslek lisesi mezunuyum, açıköğretim programlarına sınavsız nasıl kayıt yaptırabilirim?
Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim sistemine yönelik öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına öğrenim gören yerleştirilme işlemleri Ölçme, Seçim Etme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) aracılığıyla yapılmaktadır.


AÖF ile alakalı bütün sorularınız amaçlı şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30Mesleki ve teknik ortaöğretim müesseselerinden mezun olacakların/olanların talep ettikleri halde , bitirdikleri programın devamı vasfında ya da bunun için yakın programların uygulandığı meslek yüksekokullarıyla açıköğretim önlisans programlarına imtihansız olarak yerleştirilme işlemleri de yeniden ÖSYS müracaat ve seçim işlemleri alanında yapılmaktadır.


Bu sebeple mesleksel ve teknik ortaöğretim müesseselerinden ve İmam Hatip Liselerinden mezun olacak/olan adayların Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarına imtihansız yerleştirilme işlemleri amaçlı Ölçme, Seçim Etme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) müracaat etmeleri gerekiyor .


ÖSYM'nin  web adresinden ÖSYS müracaatlarını izleyebilirsiniz .

DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları