Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
AÖF Kayıt Dondurma
Açık öğretim fakültesinde Kayıt dondurma ile alakalı bir sistem vardır. 

AÖF'nin öğrenim sistemi örgün öğretim benzeri meydana gelmediği amaçlı müracaat üst kısmına , arzuhal ile ya da bir form ile kayıt dondurulmaz. Fakat AÖF'de kayıt dondurma diyebileceğimiz kolay bir metot uygulanmaktadır.

AÖF ile alakalı bütün sorularınız amaçlı şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

İlgili dönemde ya da senede , kayıt yenileme tarihleri geldiğinde kayıt yenileme amaçlı müracaat yapmayıp, kayıt yenileme ücretini yatırmadığınız taktirde, imtihanlara da giremeyeceğiniz amaçlı o sene sistemde olamayacaksınız ve böyle kaydınızı dondurmuş olacaksınız. 

Daha sonra okula bir ek olarak aynı ritimde devam etmek dilediğiniz eğitim-öğretim çağında kaydınızı yenileyip, kayıt ücretinizi de ödeyerek öğreniminize aynı ritimde devam edebilirsiniz.Anadolu Üniversitesi aracılığıyla kamuoyuna izah eden tarihler ve anlatılan asallar çerçevesinde gerekli olan kayıt yenileme işlemlerini yaptırmayan talebelerin kayıtları yeniletme yapmadığı o sene içerisinde dondurulmuş sayılır.

Yani o seneye ilişkin 'Öğretim Gideri' ve 'Cari Hizmet Fiyatlarına Öğrenim Gören Katkı Payı' bir . taksit bedellerini ödemeyen talebeler kayıtlarını dondurmuş sayılmaktadırlar.2547 Sayılabilir Yükseköğretim Kanunu'nun 44.maddesine dayanılarak yapılan Açık öğretim Sistemine Yönelik Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Imtihan yönetmeliğinin 10 maddesinde şu kararlar koltuk almaktadır .

 'Açık öğretim sistemine yönelik öğretim yapan fakültelere kayıtlı talebeler , öğrenime aynı ritimde devam edebilmek amaçlı her öğretim senesi en başında 9. maddedeki esaslara uyumlu olarak kayıtlarını yenilemek durumundadırlar.  

Kaydını yenilemeyen talebeler , o öğretim senesinde imtihanlara girememekle birlikte öğrencilik haklarından da yararlanamazlar. Talebelerin öğrenime aynı ritimde devam edebilmeleri amaçlı kesinlikle takip eden öğretim senesinde kayıtlarını yenilemeleri gerekiyor .

Kayıt yenileme işleminde uyarı edilmesi geren en mühim konu 2 sene üst üstüne kaydını yenilemeyenlerin fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilmektedir. Kayıt yeniletmeyen talebeler kayıtlarını dondurdukları senesi takip eden önümüzdeki sene kayıt yeniletmek zorundadırlar. 

Aksi takdirde 2 sene üst üstüne kaydını yeniletmedikleri amaçlı fakülteden kayıtları silinir ve ilişkileri kesilir. Kayıt dondurma işlemi askerlik amaçlı kayıt dondurmada da kullanılabilmektedir.
DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları