Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Açıköğretim sisteminden örgüne geçiş yapabilir miyim?
Değerli aöf okuyan arkadaşlarım;

Aöf okuyoruz fakat örgün eğitim olarak devam etme gibi bir fikrimiz var. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz gerekli? Hemen size kısaca özetleyelim.

Anadolu Üniversitesi’nin yapmış olduğu yenilikçi atılımlardan biri de merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerine kayıtlı öğrencilere sağladığı 'Yatay Geçiş' olanağıdır.


Yaşam boyu eğitim felsefesi içerisinde yenilikçi ve çağdaş bir eğitim kurumu olan Anadolu Üniversitesi’nin merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan öğrencilere sağladığı 'Yatay Geçiş' hakkı ile Türkiye genelinde örgün öğretim yapan üniversitelerin ilgili dallarına geçiş olanağı sağlamaktadır.


 'Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik' in 6/4 maddesinde 'Açık veya uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına yatay geçiş yapılabilir. 

Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden 80 (4 üzerinden 3.20) veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir.' denilmektedir.
 
Yatay geçiş ile ilgili diğer koşulların geçiş yapılacak ilgili Üniversiteden öğrenilmesi gerekmektedir.

AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30


DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları