Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2015-2016 Öğretim Senesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Dönemi

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2015-2016 öğretim senesi Bahar Çağı kayıt yenileme işlemlerini kapsamaktadır.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

 Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.

 Kayıt yenileme işlemleri;

Bahar Çağında kayıt yeniletecek talebelere ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek biçimde Fakülte aracılığıyla yapılacaktır. Talebeler tekrarladığı dersler haricinde , Fakülte aracılığıyla atanan dersleri eksiltebilir ya da toplamında 45 AKTS krediyi geçmeyecek biçimde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. 

Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Ekle-Sil Otomasyonundan ifade edilecek olup talebelerin sıkıntı yaşamamaları amaçlı tediye yapmadan öncesinde dersleri kesinlikle incelemeleri gerekiyor .

22 Şubat kayıt 04 Mart 2016 tarihleri içinde kayıt yenileme bedelini ödeyen, fakat tekrar ders ekle işlemi inşa etmek talep eden talebeler 03, 04 Mart 2016 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte aracılığıyla yapılmış durumda olan ders ataması neticesi , atanmayan dersi olan ve bu dersleri alması şeklinde mezun olabilecek vaziyetteki talebelerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek biçimde ders ekle işlemi yapmaları gerekiyor .

Ödeme verileri ders ekle-sil ekranında ya da bu işlem neticesi dökümü edinilen Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında koltuk alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan talebeler Talebeler , mazeretli kayıtların son bugünü durumda olan 04 Mart 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a civarı , şubelerden ise mesai saati bitimine civarı tediye yapabilirler. Fakat , kayıt yenileme tarihinin son bugünü provizyon işlemleri sebebi ile kredi kartı/banka kartıyla tediye yapılamayacaktır.

Öğrenciler tediye yaptıktan sonra aldıkları vesikanın , 2015-2016 öğretim senesi Bahar Dönemi Öğretim Masrafı ve Eğitim Ücreti/Öğrenci Katkı Hissesi ödemesine ilişkin olup olmadığını kesinlikle muayene etmelidirler. 2015-2016 öğretim senesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip yalnızca geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen talebelerin 2015-2016 öğretim senesi Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

04 Mart 2016 tarihinden sonra mazeret onay edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme ömrü şüphesiz uzatılmayacaktır.

Kayıt yenileme işlemini yapan talebeler adresi Eğitim Gören Girişi bağlantısından ya da http://aof.anadolu.edu.tr adresi Eğitim Gören Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde kesinlikle muayene etmelidirler.

Kayıt yenileten talebeler ders kitaplarını ilişkili meydana geldiği AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde ya da ardından alabilirler.

 

DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları