Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
AÖF Öğrenci değerlendirme sistemi nedir?

Merhaba aöf okuyan öğrenci arkadaşlarım;

Sizlere aöf'e öğrenci değerlendirme sistemi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Ölçümlendirme Sistemi Esaslarının bir .maddesinde; "Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Programlarında, ders bazında  " Muvaffakiyet Notu" aşağı hududu uygulanır.  

" Muvaffakiyet Notu" aşağı hudut değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce meydana gelen dersler dışarısında 35'tir." 2.maddesinde;  " Muvaffakiyet Notu" aşağı hududun altında meydana gelen talebelere FF harf notu verilir." denilmektedir.

Öğrenci Ölçümlendirme Sisteminde tek talebenin başarısı tek programda o dersi meydan grup içerisinde bulunan öbür talebelerin muvaffakiyet düzeyleriyle irtibatlı tek biçimde değerlendirilmektedir. Bu vaziyette tek programda o dersi meydan talebelerin seviyesine yönelik her tek ders için farklı tek geçme puanı oluşmaktadır.


KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 


Bu kapsamda dönemlik-kredili sistemde tek öğrenci tek dersten 48 ile CC alıp geçerken, diğer tek dersten 56 ile CC alıp geçebilmektedir.

2015-2016 öğretim seneyi Güz Çağından itibaren; tek dersin Bul Imtihan ve Dönem Sonu Imtihanı Neticenine yönelik meydana gelen  " Muvaffakiyet Notu"nun 35'in altında olması şeklinde ise bu derse FF harf notu verilmektedir.

Öğrenciler, https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/ adresi "Giriş Inşa Etmek İçin Tıklayınız" bağlantısında T.C. Kimlik No ve şifresini girerek, "Not Görüntüleme" bölümünde "Dönemlik Sistemde Not Görüntüleme" Panelinden alakalı dönemde aldığı ve  " Muvaffakiyet Notu" meydana gelen derslerden harf notu aralığını öğrenmek aradığı ders adının üst kısmına tıklayarak, derslerin harf notu aralıklarını öğrenebilmektedir.


Yeni yazılarımızda görüşmek üzere...


AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

Danışma hattına haftanın 7 günü açıköğretim ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz.


DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları