Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
AÖF Muafiyet başvurusunda bulundum, sonucunu nereden öğrenebilirim?


Değerli açıköğretim okuyan öğrenci arkadaşlarım;

Aöf'e kayıt olduk ve muafiyet başvurusu yaptık. Peki sonucu nasıl öğreneceğiz? Sizlere bu sorunuzun cevabını hemen vermek istiyoruz.

Anadolu Üniversitesinin açıköğretim sistemine yönelik öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin Muafiyet müracaatını istemeyince ve dokümanlarını AÖF bürosuna teslim eden talebelerin muafiyet işlemleri, alakalı dekanlık aracılığıyla incelenecektir. 

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 


Muafiyet neticeleri , müracaatlar bittikten ardından 45 (kırkbeş) zaman içinde açıklanmaktadır. Muafiyet işlemini gerçekleştiren talebelerin , öğrenci sayfasında "Akademik Vaziyet " oturumunda muaf meydana geldiği ders/derslerin notu MU ile gösterilmektedir.


AÇIKLANAN MUAFİYET SONUÇLARINA İTİRAZDA BULUNMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR:

Muafiyet sonuçları açıklandıktan sonra, sonuçlara itiraz süresi 5 işgünüdür. Açıklanan sonuçlara itirazı bulunan öğrencilerin 23 – 27 Kasım tarihleri arasında AÖF Bürolarına başvurması gerekmektedir. 

Açıklanan muafiyet sonuçları için 23 – 27 Kasım tarihleri arasında itirazda bulunmayan öğrenciler için sorumluluk öğrenciye aittir.İtirazda bulunmak isteyen öğrencilerin Anadolu Üniversitesi AÖF Bürolarından verilen 'İtiraz Formu'nu doldurması ve AÖF Bürosuna teslim etmesi gerekmektedir.

İtirazda bulunacak öğrencilerin, 'İtiraz Formu'nun ekine koyacağı belgelerin mutlaka onaylı ve Türkçe olması gerekmektedir.İtiraz Formunu dolduracak öğrenciler formda mutlaka telefon bilgilerini yazmalıdır. 

İtirazda bulunacak öğrencilerden transkript, üniversite yönetmeliği, resmi yazı vb. belge talep edilebilir. Bu nedenle formun eksiksiz doldurulması, istenilmesi halinde gerekli belgelerin, form ile birlikte AÖF bürosuna verilmesi gerekmektedir.İtiraz Formu gönderen öğrencilerin, gerekli belgeleri itiraz süresi içinde teslim etmemesi halinde itirazları kabul edilmeyecektir.

Yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer dersleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde başarmış öğrencilerin doğrudan yapılan muafiyetlerine itirazları için; 23– 27 Kasım tarihleri arasında AÖF Bürolarına başvurması ve muaf olmak istemedikleri dersleri, İtiraz Formunda belirtmeleri gerekmektedir.İtirazda bulunan öğrencilere ayrıca yazılı bir cevap verilmeyecektir. 

Öğrenciler, itiraz sonuçlarını Öğrenci Sayfasında Akademik Durum linkinden takip edebilir. İtiraz süresinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.İtiraz edilen derslere muafiyet yapılması halinde, bu dersler MU notuyla gösterilecektir.27 Kasım tarihi mesai bitiminden sonra yapılan itirazlar ve posta, kargo, faks, e-posta vb. aracılığıyla yapılan itirazlar kabul edilmeyecektir.


2016-2017 öğretim yılından itibaren sadece yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, ilgili fakülte yönetim kurulu tarafından belirlenen tarihler arasında (kayıt döneminde) muafiyet başvurusunda bulunabilecektir.


AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları