Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Ara ve dönem sonu sınav notunun başarı notuna katkısı ne kadardır?

Açıköğretim sistemine yönelik öğretim yapılmış olan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi meydana gelen dersler haricinde ) yapılmış olan imtihanlar sonucu olarak edinilen notların, muvaffakiyet notuna katkı oranları; bul imtihan notunun % 30'u, aşama sonu imtihan notunun %70'tir.


'Başarı Notu', arasınav notları ile dönem sonu sınav notunun katkılarıyla hesaplanır. 

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 


Yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun %70’i alınarak 'Başarı Notu' hesaplanır. Ödev uygulaması olan derslerde yapılan sınavlar sonucunda alınan notların 'Başarı Notu'na katkısı; ara sınav notunun %30’u, ödev notunun %20’si, dönem sonu sınav notunun %50’sidir.


'Başarı Notu'nun hesaplanmasında, virgülden sonra iki basamak gösterilir.


Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Programlarında, ders bazında 'Başarı Notu' alt sınırı uygulanır.


 'Başarı Notu' alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 35’tir.


'Başarı Notu' alt sınırın altında olan öğrencilere FF harf notu verilir.**** BİZDEN SİZE TAVSİYE SINAVDA BOŞ SORU BIRAKMAYIN!


AÖF sınav cevapları değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. 


Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.Örneğin;


Bir Dersin Muvaffakiyet Notu =  ( Bul Imtihan Notu X %30) +  ( Aşama Sonu Imtihan Notu X %70) değerlerinin toplamıyla hesaplanır.

Örneğin;  " Modern Felsefe" dersinin bul imtihanında 60, aşama sonu imtihanında 80 meydan tek talebenin muvaffakiyet notu şu biçimde hesaplanmaktadır.

Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Muvaffakiyet Notu = 18 + 56 => Muvaffakiyet Notu = 74


AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

0888 228 60 30


DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları