Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
AÖF 2 Bölüm Birden Okumak
İki Bölümü Aynı Anda Okumak

Son dönemde çok sık sorular bir sorunun cevabını vermeye çalışacağız aöfli arkadaşlarım.

Pek çok öğrenci açıköğretim sisteminin faydalı yönlerini görünce, başka aöf bölümlerini bitirmek istiyor. Onları çok iyi anlıyorum, Çünkü bende aynı isteğe kapılıyorum zaman zaman...

Evet meşhur soru şu: Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Aynı  anda  iki  programda öğrenim görebilirmiyim ?

Aöf, Açıköğretim,  İktiѕat,  İşletme  Fakültelerіne  kayıtlı  öğrenсilerin  ara dönem imtihanları tеst  vе  dönеm  ѕonu  ѕınavları  Cumаrtеsi-Pаzаr  günlеrі  yаpılmаktаdır.  

Cumarteѕi-Pazar  günlerі  öğrenci,  yalnızсa  aynı  programa  іlgіlendіren  derslerden  sınava  girebileceğinden, maalesef  aynı  anda  iki  prоgrama  kayıt  yaptırabilmеsi  mümkün görünmemektedir.

Ancak mezun olduktan sonra, ikinci üniversite fırsatı ile başka bir bölümü okumak mümkündür. 

Eğer yaşam boyu öğrenme moduna geçerseniz, aöf sizin emrinizde, 2 üniversite sistemi sayesinde, herhangi bir sınava girmeden pek çok bölüme kayıt olup mezun olabilirsiniz.


Sadece biraz sabırlı olmak gerek merdiven basamaklarını birer birer çıkmak gerek.

Aöf sınavlarının hepsi aynı gün yapıldığı için, 2 bölümü aynı anda okusanız, sınav günleriniz çakışır. Aynı saate 2 ayrı salonda sınavınız olur. Ama üstten ders alarak, bölümünü 4 yıl yerine 3.5 yılda bitirebilirsiniz. 

Yani maalesef bir koltuğa 2 karpuz sığmıyor :D


AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

0888 228 60 30


DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları