Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
AÖF Sınav Tarihleri

Aöf Yeni Sınav Tarihleri

Evet Dostlar Yeni bir sınav dönemi daha geldi çattı. Herkese başarılar.

AÖF imtihan tarihleri belli oldu! Açıköğretim Fakültesi öğrencileri artık sınav tarihlerini beklemeye başladı. Unutmayın yanlış Doğruyu götürmüyor, Lütfen Boş Soru Bırakmayın.Anadolu Üniversitesi açıköğretim 2015-2016 sınav takvimini açıkladı. İşte AÖF 2015-2016 sonbahar ve İlkbahar devri sınav tarihleri!
 Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler için güz dönemi vize sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Güz dönemi vize imtihanlarının arkasından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz devri final sınavları yapılacak.

AÖF öğrencilerinin bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İkinci dehemmiyet ilk imtihanlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak.

Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 devri tek ders imtihanı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak. 
Tek ders sınavına, ise son sınıfta olup mezun olması için tek bir imtihanı ( dersi ) kalan öğrenciler girebilir

AÖF imtihanlarına girmek için lüzumlu belgeler neler?
- Fotoğraflı imtihan Giriş Belgesi

- Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile noksan olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

AÖF sınavları iyi mi değerlendirilir?
AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri bağlarıl Değerlendirme Esaslarına bakılırsa belirlenir. 

AÖF sınavlarında sual kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında data işlem şekilleri kullanılır. 

5 iş gününde İtiraz EDİN
AÖF imtihan neticelarına, duyuru edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler ne olursa olsun değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

AÖF sınavları çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. 

Boş sual bırakmayın!
AÖF imtihan cevapları değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bundan dolayı soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) yada dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.
Fotokopion aöf çıkmış sorular ve aöf kursumuz  olarak tüm öğrencilerimize sınavlarda başarılar dileriz.

Planlanan sınav tarihleri
Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016


AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

0888 228 60 30

DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları