Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Aöf Güz Dönemi Kayıtları Ne Zaman? Aöf kaydı nasıl yapılır?
Aöf sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki önlisans ve  lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin güz dönemi kayıt yenileme işlemleri iki aşamalı olarak gerçekleştirilir.


1.Ders Ekle-Sil işlemi 

2.Kayıt Yenileme Ücretinin Bankaya Ödenmesi 


Kayıt yenileme işlemleri; 12 Ekim 2015 Pazartesi günü başlayıp 23 Ekim 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. 

Belirtilen tarihler arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler mazeretli kayıt yenileme tarihlerinde ders ekle işlemi yapabilirler.

Mazeretli kayıtların son günü belirtilen tarih de İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23.30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. 

Öğrenciler bankadan aldıkları dekontun, 2015-2016 Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğretim  Gideri ve Öğrenim Ücreti ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler.

2015-2016 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş 
dönem borçlarını ödeyen öğrencilerin 2015-2016 öğretim yılı Güz Döneminde kaydı 
yenilenmez.

Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Aöf tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45  AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir.

Aöf öğrencileri, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, açıköğretim fakültesi tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar.

NOT:

Mazeret için verilen ek tarihden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle 
uzatılmayacaktır. 

Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücret ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2015-2016 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

0888 228 60 30

DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları