Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
AÖF Çıkmış Sorularda Socrates Yöntemi nedir ?

" AÖF Çıkmış Sorularda ' Socrates Yöntemi nedir ?

Socrates yöntemi özel bir soru - cevap çalışmasıdır. Çözmekte zorlandığımız bir sorunla karşılaştığımızda; Zihnimizi rahatlatmak amacıyla farklı faaliyetler yaparız. Örneğin 'otomobille kalabalık olmayan bir yolda dolaşırız'.Yarım saat sonra genellikle bir çözümle birlikte döneriz. En azından biraz rahatlamış bir şekilde döneriz.

Çünkü beynimizin sol yanı otomobil kullanmak gibi rutin bir işle oyalanırken sağ yanı serbest kalmış ve yaratıcılığını konuşturarak çözümü bulmuştur.

Bu yöntemde de öğrenci soru ve cevaba yoğunlaşırken, farkında olmadan konuyu ana hatlarıyla öğrenmiş olur.


Yine beynimiz soru ve cevabını aynı anda görerek zihnimize doğru cevabı yerleştirir.

Bu işlem tıpkı bilgisayara dosya kaydetmek gibidir.Soru bir bilgi taşıyan dosya, doğru cevapta dosyanın adı gibidir. Beynimizde bu bilgiyi, dosya adıyla yani doğru cevapla kaydeder.

Biz soruları kendimize okurken Gözlerimizde kendiliğinden bir fotokopi makinesi gibi çalışarak, kağıdı tarar ve tüm bilgiyi beynimize depolar.

Bunu gayet doğal bir şekilde yapar ve biz bu bilgiyi öğrenmiş oluruz ve unutmayız. Çünkü Bu yöntemde öğrenme; öğrenme baskısı olmadan gerçekleşir.

Sonuçları itibarıyla, hem tıpkı doğal bir öğrenmeymiş gibi kaliteli ve iyi bir öğrenme sonucu alınır .Hemde doğal öğrenmeden çok daha hızlı bir öğrenme gerçekleşmiş olur.

Evet arkadaşlar Sınavlarınızda başarılar diler, bu yöntemi geliştiren hocamıza teşekkür ederiz.
aöf soruları, aöf sınav soruları, açıköğretim çıkmış sorular, ilahiyat çıkmış sorular, aöf sosyal hizmetler, e öğrenme, aöf işletme


AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

0888 228 60 30


DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları