Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Lisans Mezunuyum Aöf te İkinci Üniversiteye Nasıl Kayıt Olabilirim

Lisans Mezunuyum Aöf te İkinci Üniversiteye Nasıl Kayıt Olabilirim?

Evet arkadaşlar lisans mezunu olduk ama bana bir tane diploma yetmez dedik ve ikinci diplomayı almak istiyoruz.

Aöf'te ikinci üniversite kapsamında yeni açılan aöf bölümlerinin dışında olan tüm bölümleri hiç bir sınava girmeden ikinci üniversite kapsamında kayıt olabilirsiniz.

Diyelim ki, okumak istediğimiz bölüm aöf yeni bölümler arasında yer alıyorsa ne yapıcaz? Arkadaşlar okumak istediğimiz bölüm yeni bir bölümse Ösym'nin yapmış olduğu Ygs sınavına katılıp tercih işleminizi yapmanız gerekli.

Ama biz sınava girmeden ikinci üniversitemizi okumak istiyorsak, öncelik olarak Aöf Akademik Takvimde belirlenmiş olan tarihlerde ilk önce İnternet Başvurusu yapmanız gerekmekte ve daha sonra  AÖF Bürolarından Kayıt  işleminizi tamamlamanız gerekir.

Aöf öğrencisi olmak isteyen öğrenci adayları verilen tarihler arasında internet başvuru işleminden sonra  harç işlemlerini T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank şubelerinden veya ATM’lerinden gerçekleştirebilirler.


NOT:

Basın yoluyla duyurulan İnternet başvuru ve kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacaktır. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan öğrenci adayları, sonradan kayıt için herhangi bir hak iddia edemez, rapor dâhil mazeret ileri süremez ve kayıt hakkını kaybederler.

İnternetten başvuru yapmanız aöf kaydı için yeterli değildir. İnternetten başvuru yapmayanlar kayıt yaptıramazlar.

İnternetten başvuru yaptıktan sonra istenen diğer kayıt belgeleri ile kayıt süresinin son gününü beklemeden bizzat AÖF bürolarında kaydınızı yaptırınız.

İnternetten başvuru ve kayıtla ilgili resmî duyurular, Basın İlan Kurumu aracılığıyla gazete ilanlarıyla yapılacaktır. Ayrıca bir tebligat yapılmaz.

AÖF Mezunuyum Yüksek Lisans Yapabilir miyim?

AÖF Sınavında Telefon Yasak mı?

Murat Yayınları Kitaplarımızı Kargo bedeli ödemeden Temin etmek için Tıklayınız

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

Aöf Çıkmış Soruları Cevaplı olarak Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız.


DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları