Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Aöf Nasıl Kayıt Olunur?

Aöf Nasıl Kayıt Olunur?

Aöf 'e Nasıl Kayıt Olunur ?   Aöf nasıl kayıt yaptırabilirim

Aöf kayıtları hakkında bilgi vermek istersek. 

Açıköğretimden üniversite mezunu olmak isteyen arkadaşlar aöf e nasıl kayıt yaptıracağınızı aşağıda maddeler hainde açıklayacağız.

-Lise veya dengi okullardan üniversite sınavına girip tercih yapıp yerleştikten sonra aöf e kayıt yaptırabilirsiniz. Buna Yeni Kayıt diyoruz.

-Meslek Yüksekokulları veya Açıköğretim fakültesinden önlisans mezunu olan arkadaşlar 3.Sınıftan başlamak üzere 4 yıllık üniversiteye kayıt yaptırabilirler. Buna Dikey Geçiş kapsamında kayıt diyoruz.

- 4 yıllık üniversite okuyan yüksekokul veya fakültelerdeki arkadaşlar 1,2,3 ve 4. yarıyılların bütün derslerini verdikten sonra 4 yıllık üniversiteden 2 yıllık diploma alarak önlisans mezunu olarak diploma alan arkadaşlar da Açıköğretime kayıt yaptırabilir. Buna Lisans Tamamlama kapsamında kayıt diyoruz.

-Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olan veya yükseköğretim programında hala öğretim görüp aktif öğrenci olan öğrenciler Açıköğretime kayıt yaptırabilir. Buna İkinci Üniversite kapsamında kayıt diyoruz.

-Örgün eğitimde öğrenci olup da Açıköğretim olarak devam edebilirler. Buna Yatay Geçiş kapsamında kayıt diyoruz.

-Kaydını sildirenler, Ösys ile tercih yapıp yerleştikten sonra kayıt yaptırmayanlar, Protokolden başvurup da kaydını yaptırmayanlar da Açıköğretime kayıt yaptırabilir. Buna Af kapsamında kayıt diyoruz.

ÖNEMLİ NOT:

Açıköğretime kayıtlı olup da aktif öğrenciler okuduğu bölüm ile birlikte aynı dönem içerisinde başka bölüm okuyamazlar. Yani bu demek oluyor ki Açıköğretim de aynı dönemlerde 2 üniversite okuyamazsınız. Bunun sebebi de Anadolu Üniversitesi Tc kimlik numaralarınızla işlem yapıyor.


Arkadaşlar yazımızı paylaşarak diğer arkadaşlar da yardımcı olabilirsiniz Size yardımcı olmamızı istediğiniz sorularınız varsa yorum yapabilirsiniz.


Arkadaşlar bazılarımız üniversite mezunu bazılarımız lise mezunu bazılarımızda üniversiteyi yarıda bıraktı. Üniversite mezunu olabilmek için gayret sarf edelim.

Eğitim hayatımızda Üniversite mezunu olmak toplumdaki statümüzü ve iş hayatımızdaki statümüzü arttırır. Bazı arkadaşlarımız değişik sebeplerden dolayı üniversiteye örgün olarak gidemiyor.

Üniversiteden mezun olan çalışan arkadaşlarımız birçok sebeplerden dolayı tekrar üniversite okumak isteyebiliyor.

İyi Çalışmalar.

AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

# Sorun-Öğrenin Aöf  Ders Ekle Sil Yazımız İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.

http://www.onlinesinavim.com/blog/sorun-ogrenin-aof-ders-ekle-sil.html

# Sorun-Öğrenin Aöf Anadolu mobil nedir ? Yazımız İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.

http://www.onlinesinavim.com/blog/anadolu-mobil-nedir.html

Murat Yayınları Kitaplarımızı Kargo bedeli ödemeden Temin etmek için Tıklayınız

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

Aöf Çıkmış Soruları Cevaplı olarak Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız.

DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları