Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
AÖF ve ASKERLİK

 

 

AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

0888 228 60 30

AÖF VE ASKERLİK

 

Askerlik tecil işleri askerlik şubeleri tarafından yürütülür. 1111 sayılı askerlik kanunu değişti. 

Aöf de okuyan erkek öğrenciler için  kritik sorulardan biri şudur ?  'AÖF de 2 yıl üst üste aynı sınıfta kalanların askerlikleri erteleniyor mu ? ' 

Aöf de okuyanlar için askerliği ertelemek şartları değişti. Artık 2 yıl üst üste kalanların da askerlikleri erteleniyor. Tek şart öğrenciliğin devam etmesidir. 


Aslında artık aöf de 2 yıl üst üste kalmak diye bir şey olmadığına göre, aöf kredili sistemde askerlik sorun olmaktan bir nebze olsun çıkmış oldu. 

29 yaşınızın sonuna kadar, okuduğunuz sürece askerliğiniz ertelenecek.

Ancak, Öğrenci olduklarından askerlikleri erteli olanlardan kayıt yeniletmeyenlerin ertelemeleri iptal edilir.  Eğer aynı kişiler ; yoklama kaçağı veya bakaya durumuna düşmeden yeniden okullarına  kayıt yaptırırlarsa  askerlikleri 29 yaş sonuna kadar tecil edilir. 

Yoklama kaçağı olanlar veya bakaya kalanlar  sonradan  kayıt yeniletseler dahi askerlikleri ertelenmemektedir.  29 yaşından küçük olsalar bile. 

Bitirdiği eğitim-öğretim kurumunun dengi veya daha aşağı seviyedeki bir bölüme kayıt olanların askerliği tecil edilmez. 

Dikkat önemli. Öğrencilerden 2 yıllık bölüm bitirip  tekrar 2 yıl süreli bir başka bölüme kayıt yaptıranlar ile 4 yıl süreli bir bölüm bitirip, tekrar 4 yıl süreli bir başka bölüme kayıt yaptıranların askerlik bu öğrencilikleri sebebi ile tecil edilmez. 

Öğrencilerden Örgün öğretim okurken  askerliğini tecil ettirenlerden, 2. üniversite olarak AÖF ye  kayıt olanların  askerlik ertelemeleri örgün öğretimdeki öğrenciliğine göre yapılır. Yani 2. üniversite olayında asıl olan 1. üniversitedir. 

Öğrencilerden Örgün okurken  herhangi bir nedenle ilişiklerini kesenler; yoklama kaçağı durumuna düşmeden AÖF den EK-C2 Öğrenci  Belgesi getirmeleri şarttır. Bu noktada 2. üniversite askerlik tecili için işe yaramaktadır. 

Dikey geçiş 

Üniversite önlisans programlarından mezun olup da lisans programlarına devam edebilmek için dikey geçiş sınavlarına katılacaklar ile AÖF lisans programlarına sınavsız geçiş yaptıracaklar, kayıt yaptıracakları celp dönemlerinden birinde bakaya kalsalar bile askerlikleri tecil edilir.


Fotokopion Ekibi


 

aöf soruları, aöf sınav soruları, açıköğretim çıkmış sorular, ilahiyat çıkmış sorular, aöf sosyal hizmetler, e öğrenme, aöf işletme

 
 Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir.Tüm hukuki hakları saklıdır. 

DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları