Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Soru ve Cevaplarla Açıköğretimde Kredili Sistem Nedir ? 3.Kısım

Soru 1: Onur belgesi ve yüksek onur belgesi nasıl alınır ?

Cevap 1: Dönemlik Kredili Sistemde en az 20 kredilik ders alıp Dönem Not Ortalaması 3,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması 3.00 ile 3,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır.

Soru 2:  Lisans programında okuyan öğrenciler ön lisans diploması nasıl alabilirler ?

Cevap 2: Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans programlarında okumakta iken ilk dört dönemden (yarıyıldan) en az 120 kredilik ders alarak başarılı olan ve 2,00 GNO'nı sağlayarak, diğer yükümtütüklerini yerine getiren öğrenciler programdan kaydını sildirmek koşuluyla ön lisans diploması alabilirler.

Soru 3: Öğrencinin mezun olabilmesi için kaç krediyi tamamlaması gerekmektedir ?

Cevap 3: Dönemlik Kredili Sistemde mezun olunabilmesi için öğrencinin kayıtlıı olduğu ön lisans programında en az 120 kredilik ders alıp tüm dersleri başanyla tamamlayan, FF notu olmayan Genel Not Ortalaması en az 2,00 olan öğrenciler mezun olacaklardır.

Soru 4: Askerlik Tecili için belirli bir yaş sınırı var mıdır ?

Cevap 4: 1111 sayılı Askerlik Kanunu'nun 35/C maddesi gereğince 2 yıl üst üste aynı sınıfta kalanlar ile 29 yaşından büyük öğrencilerin askerlikleri ertelenmemektedir.

Soru 5: Anadolu Üniversitesi iletişim bilgileri nedir ?

Cevap 5: Dönemlik kredili merkezi açıköğretim programlarına ilişkin duyurular, program tanımları, akademik takvim kılavuzları ve e-öğrenme hizmetleri gibi bir çok önemli bilgiye sitemiz üzerinde linki bulunan http://eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden, AÖF bürolarından alabilecekleri hizmetlerden bazılarını http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanan öğrenci hizmetleri sitesinden yararlanarak da karşılayabilmektedir. Aöf çıkmış sorular, aöf öğrencilerinin not dönüşüm tablosu, sınav tarihleri, vb. bilgilere http://www.fotokopion.com  sitemizden ulaşabilirler.

aöf soruları, aöf sınav soruları, açıköğretim çıkmış sorular, ilahiyat çıkmış sorular, aöf sosyal hizmetler, e öğrenme, aöf işletme


AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz. Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

0888 228 60 30

 
DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları