Şifremi Unuttum

Sitemizden Üyeliksiz Alışveriş Yapabilirsiniz.

Blog
Unutmamak İçin Nasıl Çalışalım?

Sevgili arkadaşlar, başarılı olabilmeniz için dersi derste öğrenmeniz gerekmektedir. Dersi derste öğrenebilmek için yapmanız gereken üç şey var: Öğretmeninizin anlattıklarını iyi dinleyin, not tutun ve derse hazırlıklı gelin. Bu konunun öneminin daha iyi kavranması için yapılan bir araştırmayı aktaralım.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 
 Her durumda şu numarayı arayabilirsiniz; 

0888 228 60 30
Bu araştırmanın bulgularına göre, ortalama bir akademik başarıya sahip olan bir öğrenci okuduğunun % 20’sini hatırlayabilmektedir. Eğer yeni bilgi önce okunur daha sonra da dinlenir ise hatırlama oranı % 40’a çıkmaktadır. Okunduktan sonra dinlenilen yeni bilgi, aynı zamanda yazılırsa hatırlama oranı % 60’a çıkmaktadır.Bu araştırmadan da anlaşılacağı gibi biz öğrenirken ne kadar fazla duyu organımızı kullanırsak öğrenme oranı da artmaktadır. Sadece okunan ya da dinlemeyle öğrendiğimiz bilgilerin kalıcılığı çok fazla olmamaktadır. Önemli olan öğrendiğimiz bilgileri belli bir süre sonra da hatırlayabilmektir.Nasıl Çalışalım?Derslerde not tutun, kendiniz çalışırken özet çıkarın ama notlarınız ve özetleriniz kitabın aynısı olmasın. Kendi cümlelerinizle, mümkün olduğu kadar kısaltarak not tutun. Notlarınızda renkli kalemler ve şekilleri kullanarak görselliği artırın. Konuyu okuduktan sonra kendi kendinize anlatın.


Ders çalışırken ve not tutarken zihin haritalarını kullanın. Böylece öğrendiğiniz konuları uzun süre sonra da hatırlayacak ve aynı konulara sürekli çalışmak zorunda kalmayacaksınız. Sevgili öğrenciler amacımız çok çalışmak değil, verimli çalışarak çok öğrenmek ve hedeflerimize ulaşmak…

 

DMCA.com Protection Status

Bu site ve bu yazı orjinal içeriğe sahiptir. İzinsiz kullanım sonucunda, oluşacak kopya içerikler, arama motorları tarafından banlanabilir. Kopya içeriğe sahip web siteleri arama motorları tarafından kara listeye alınabilir. Bu yazı link verilerek kullanılabilir. Tüm hukuki hakları saklıdır.
Diğer Blog Yazıları